SV Hardenberg goed vertegenwoordigd op Boertjes

SV Hardenberg goed vertegenwoordigd op Boertjes

#

Zaterdag 2 februari vond het 33ste Boertjes Wood schaaktoernooi plaats. Mede doordat het PK niet doorging was dit het op één na grootste schaakevenement van de regio met negenzeventig deelnemers. Qua niveau waarschijnlijk het minst prestigieuze waardoor het vooral gewaardeerd wordt door thuisschakers en beginners. Toch desalniettemin waren er ook enkele semi-profs aanwezig afkomstig uit Hardenberg. Dat zij het niveau een aanzienlijke boost gaven was geen verrassing, en dat de helft van de afgevaardige delegatie werd overladen met Tinnen beeldjes viel te verwachten. Han Rook won 1 partij maar deze werd helaas onreglementair verklaard omdat zijn tegenstander invaller scheen te zijn, jammer Han. Hans Klifman verblijdde ons nog met zijn aanwezigheid zo rond de middag, waarvoor dank. Wilps, normaal dan nog niet wakker, werd tweede in zijn groep. Nadat hij s’ochtends zijn loper nog liet insluiten won hij beide middagpartijen. Steven Van de Mheen moest het in de laatste wedstrijd opnemen tegen Marten Zwaagstra. Ondanks het 3- voudige remise aanbod van.. ja u leest het goed …Steven, verloor hij een gelijkwaardig middenspel. Zwaagstra werd hierdoor tweede in poule 6. Poule 5 werd een prooi voor Arief, die ondanks 2 uur slaap en wat opstartproblemen, op het juiste moment piekte. Nadat in zijn eerste partij zijn dameoffer maar 2 lichte stukken opleverde, nam hij daar smiddag nog een torentje bij. Lekker man. Dan naar de jongste Waardenburg, zij zat in groep 4 tezamen met onze eigen Arie Spuij. ‘De machine’, zoals hij bij team 3 beter bekend staat, was ontevreden over zijn spel. In de laatste wedstrijd tegen Marlinde offerde hij uit frustratie zijn halve arsenaal op Marlinde’s koningstelling. Toen de rook was opgetrokken vergat Marlinde een +8 zet te vinden waardoor ze eeuwig schaak moest toestaan. In groep 2 was de clash tussen Feline en Rutger. Eerstgenoemde moest een pion geven, daarna herstelde Feline goed met een truc en de kwal,  om vervolgens in tijdnood Hesselink ontredderd achter te laten met een dikke 0. Wreed van de op het oog onschuldig lijkende jongedame. Beiden haalden 2 uit 3 en Feline werd eerste en won een tinnen koning terwijl Rutger het met een pion moest doen. Groep 1 werd live op de borden in de kantine uitgezonden. Ex voorzitter Joan Reinders’ zetten werden daar met de nodige complimenteuze oehs en aahs vocaal ondersteunt. Verder dan een halfje tegen de nummer 1 geplaatst kwam hij helaas niet. Hier nog enkele foto’s, De overige foto's vindt u op facebook

Submenu

Laatste nieuws