Interne spannender dan ooit

Interne spannender dan ooit

#

 

Vrijdagavond 15 maart liet Marten Zwaagstra een staaltje schaakkunst zien door zwaargewicht Arie van Wageningen met remise op te zadelen. Fantastisch! Joan Reinders won van Leo Klapwijk doordat Klapwijk een op zich goed stukoffer tegen 2 pionnen en een open koningsstelling bracht, maar het daarna net niet goed genoeg deed, waarna Rein met zijne staart door de stelling vermocht te zwiepen. Arief Rachman die aan het eind van de avond gehakt van Benninga maakte in een aantal vluggertjes, ging er af tegen Edgar Spanjers die een zeer goede partij speelde. Rutger Hesselink kwam met een aantal frivole uithalen tegen Dinand Wilps fantastisch te staan en wikkelde een en af richting crescendo virtuoso af! Mark Benninga speelde een leerzame partij tegen Bernard van Lenthe. Hij kwam in het Italiaans zelfs een stuk tegen een pion voor te staan, maar door een verkeerde pionzet was het voordeel al snel weer verdwenen. La partita italiana che avrebbe potuto finire in una vittoria crescente minacciava diventare un nuovo fiasco... (de Italiaanse partij die in een prachtige overwinning had kunnen eindigen, dreigde [nu] tot fiasco te worden. Voornamelijk dankzij het feit dat Bernard met een pion meer in het eindspel met allebei nog een toren en een dame op het bord met remise genoegen nam deed ondergetekende den dans ontspringen...

 

René de Groot kreeg tegen Marc Makkinje een belangrijke pion cadeau, kwam daarna nog terug, maar was net iets te waaghalzerig, waarna de Groot aan het langste eind trok. Jasper Hamhuis speelde overtuigend tegen Jan Bosch en Harrie Heinen had de dag van zijn leven door Han Rook op knallende wijze van het bord te schuiven!.....

Vrijdagavond 8 maart was de Pothof weer goed voor allerlei interessante schaakpartijen. De partijen van Arie van Wageningen tegen Caroline Slingerland en Peter Mijnheer tegen Jan v.d. Veen eindigden beide in remise in een ingewikkeld eindspel. Peter Mijnheer had potentieel gevaarlijk spel in het begin van het middenspel maar Jan wist zich toch te handhaven. Richard Hendriks kwam beter uit de opening dan Joan Reinders en wist dit voordeel in winst om te zetten. Mark Benninga speelde een verdediging tegen de Schotse opening (e4 e5 Paard f3 Paard c6 d4) die hij niet goed beheerste en kwam daardoor in een onmogelijke positie, waarna Leo won. Edgar Spanjers behaalde een fraaie overwinning op Rutger Hesselink. Rutger kwam met een niet helemaal correct offer en Edgar wist het af te straffen. Dinand Wilps bleek nog een gaatje te groot voor Jasper Hamhuis, terwijl Marlinde Waardenburg alle registers opende en Marc Makkinje versloeg.

Submenu

Laatste nieuws