SVH_logo 80 jaar_bruin.png SV Hardenberg

SV Hardenberg

Hardenberg verliest van Groningen

Hardenberg verliest van Groningen

#

 Zaterdag speelden zowel het eerste als het tweede team in Groningen tegen resp. Groningen II en Groningen III. Het werd zwaar blokken voor de Hardenbergers en de resultaten waren helaas niet echt fantastisch. Johan Offringa had een dame in het eindspel en de tegenstander een toren en een vrijpion. Door goed spel wist Offringa te winnen. Jan v.d. Veen behaalde remise. Alle andere spelers verloren inclusief invaller Joan Reinders, die zich uit een slechte stelling wist te bevrijden, zelfs een pion voor kwam te staan en daarna alsnog verloor...Het eerste verliest met 6,5-1,5.

Ook het tweede team had het zwaar. Leo Klapwijk kwam na een verbeten strijd aan bord 1 tot remise. Geen slechte prestatie tegen de duidelijk hoger geplaatste tegenstander en oud Hardenberger Ewout Clarenburg. Hetzelfde gold voor Marlinde Waardenburg die het tegen een dikke 1900-speler eveneens tot remise schopte. Ook Arie Spuij deed het heel verdienstelijk en had zelfs kunnen winnen. Door winst in het eindspel te overzien werd het remise. Aan bord 5 kwam Mark Benninga niet helemaal goed uit de opening tegen 1970-speler Peter Hendriks. O.a. kon hij pion d4 niet meer spelen tegen het Scandinavisch omdat hij net te lang wachtte. Benninga leek met tegengestelde rokades toch op aanval te kunnen spelen. Hendriks gebruikte veel tijd maar kwam uiteindelijk duidelijk beter te staan. In tijdnood overzag hij in gewonnen stelling een cruciale zet voor Benninga, waardoor onze Hardenberger (en ex-Grunneger) plotseling tot dodelijke aanval kon komen. Hendriks verloor een toren en een stuk en gaf op.... Ondergetekende keerde in euforische en zeer dankbare stemming terug naar Hardenberg, 5,5-2,5.

 

 

 

 

Submenu

Laatste nieuws