Team SV Hardenberg promoveert online

Sommige hobby’s krijgen in de corona tijd noodgedwongen een iets ander karakter. Het schaakspel, dat veelal werd geassocieerd met lang nadenken en geduld, is massaal overgegaan naar de digitale wereld. Hier wint de agressieve variant in rap tempo terrein. In een tijdsbestek van twee uurtjes worden per speler ongeveer twintig partijen geschaakt. Deze zogenaamde teamgevechten stijgen nog wekelijks in populariteit. Rond de veertig teams uit verschillende speelsteden worden in groepen van tien naar speelsterkte ingedeeld, onder hen een aantal Meesterklassers uit de Nederlandse schaakbond. Team Hardenberg bestaat uit de klassieke bordspelers van de schaakvereniging aangevuld met vrienden en voormalige connecties. Voorzitter Peter Mijnheer ging afgelopen zondag voorop in de strijd en eindigde als 2de in een groep van meer dan 100 deelnemers. Hiermee loodste hij Team Hardenberg eigenhandig naar de kroongroep, zondagavond om 20:00 uur. Deze ontmoeting met Nederlands toptalent uit onder meer Amsterdam, Apeldoorn en Groningen is hier live te volgen.  Mede door de ‘going beserk’ optie is actie gegarandeerd. De mogelijkheid om vrijwillige een halvering van de eigen bedenktijd te verkiezen om zodoende dubbele punten in de wacht te slepen voor het team, blijkt nogal verleidelijk. Klik hier voor de livestream

Kijk hieronder voor de tractatie van Peter aan 1 van zijn tegenstanders.