Als schaken oorlog is, was er sprake van een ‘blitz krieg’ afgelopen vrijdag in Hardenberg. Zestien deelnemers van SVH speelden in ‘De pothof’een hyper snelschaaktoernooi. Elke deelnemer beschikte hierbij over een bedenktijd van 3 minuten per partij, aangevuld met twee seconden per zet.  Overgewaaid vanuit de wereldse windstreken (lees: internet) is dit format uitgegroeid tot het visitekaartje van het moderne schaken. De zetten volgen elkaar in rap tempo op en zijn voor het ongetrainde oog amper bij te houden. 's Werelds beste schakers streamen in dit format en geven uitleg, waardoor de publieke belangstelling toeneemt. De 'klassieke' Hardenbergse Schaakvereniging gaf zich dus afgelopen vrijdag ook over aan deze trend.  Routinier en connaisseur Richard Hendriks, nam een voorschot op zijn 64ste verjaardag en won deze eerste editie. Als basis voor het succes, zo verklaarde hij, lag een wat rustigere periode waarin hij zijn focus wat minder op schaken had gericht. Het bleek de juiste voorbereiding, gezien zijn onbevangen en creatieve spel. Uiteindelijk wist hij een monsterscore te behalen door dertien van de vijftien partijen in winst om te zetten.