Interne ronde

Interne ronde

#

Vrijdagavond kwam Joan Reinders in de Pothof  met niet minder dan een stukoffer tegen eersteteamspeler Arie van Wageningen en brak door! Proficiat! Leo Klapwijk won een stuk van een Henk Brons terwijl Dinand Wilps met twee verbonden vrijpionnen tegen Marten Zwaagstra triomfeerde. Edgar Spanjers tegen Arie Spuij en Jasper Hamhuis tegen  Gerwin van Lenthe eindigden beiden in remise. Rutger Hesselink over de partij tegen Jan Bosch:"Ik was zo GOOOEEED. Ik was een TOOPPPEERR! " Mark Benninga en Marc Makkinje gingen aardig gelijk op totdat Makkinje een dodelijke loper en damecombinatie tegen zich toeliet... Tja. 

 

Zaterdag speelden het eerste en het tweede uit tegen Groningen. Het tweede tegen Sissa 3. Hoewel de sterkteverhouding op papier nogal evenredig was lukte het Hardenberg II dit keer niet. Wel won Joan Reinders in een prachtige partij terwijl Arie Spuij nog remise haalde. Benninga veroverde in het Frans (e4 e6 d4 d5) een pion en had bij beter kijken zelfs twee pionnen kunnen veroveren. Hij speelde echter de stukken te veel naar de damevleugel en rokeerde op het verkeerde moment. Daarna was het voordeel plotseling vervlogen en kwam hij zelf onder dodelijk spervuur te liggen. Marlinde Waardenburg kwam een stuk achter en Edgar Spanjers verbeurde het eindspel. Leo Klapwijk en Bernard van Lenthe lukte het dit keer ook niet. Toen ondergetekende vertrok was Feline Waardenburg nog bezig in een zeer ingewikkelde stelling met een pion voorsprong. Bij het eerste stond op dat moment Ludger Hollmann heel goed. Voor een volledigverslag ga naar Spassky's website

Stand 3A

 

Zaterdag 15 februari het jaarlijkse schaaktoernooi in Zaal Mulder.