Extern 11 maart

Extern 11 maart

#

 

Zaterdag kreeg het eerste team van de schaakvereniging Hardenberg in de 7e ronde van de schaakcompetitie Veendam op bezoek. Omdat Veendam met 7 spelers kwam begon Hardenberg al met een 1-0 voorsprong. Marlinde Waardenburg zag haar opening mislukken, waarna het weer gelijk stond. Haar zus Feline kreeg te maken met een tegenstander die agressief met zijn h-pion op kwam stomen, maar uiteindelijk werd zijn eigen koning het open veld ingejaagd en dat overleefde Zijne Majesteit niet. Ludger Höllman boekte een degelijke overwinning en omdat de overige 4 partijen in remise eindigden was het resultaat een 5 -3 overwinning voor Hardenberg. Hardenberg staat nu tweede achter de reserves van ASV uit Arnhem. Als ASV 2 in de voorlaatste ronde wint van rode lantaarndrager Assen 2 zijn ze kampioen. De onderlinge ontmoeting in de laatste ronde tussen Hardenberg en ASV 2 heeft dan geen betekenis meer.
Het tweede team behaalde een nuttig punt in de strijd tegen degradatie door een gelijkspel tegen Emmen. Ze staan 8e, een plek boven de degradatiestreep. In de volgende twee rondes wachten de nummers 7 en 9.