Interne competitie

#

Vrijdagavond werden weer diverse interessante partijen in de Pothof gespeeld. Richard Hendriks en Caroline Slingerland kwamen remise overeen terwijl Joan Reinders met twee pionnen extra een gemakkelijk eindspel tegen Leo Klapwijk had. Nieuwkomer Noordenbos speelde zomaar direct remise tegen zwaargewicht Arie van Wageningen: geen kleine prestatie! Feline Waardenburg bracht een semi-offfer tegen Henk Brons: stuk tegen twee pionnen. Vervolgens maakte Brons een fout en verloor een volle toren. Nou ja, geen schande tegen de verslindster-van-1900-rating-spelers van Groningen! Haar zus Marlinde ging eveneens daadkrachtig te werk: sterk uit de opening speelde ze tegen Arie Spuij op aanval en brak eveneens beslissend door. Proficiat! Dinand Wilps en Edgar Spanjers hielden elkaar in evenwicht, terwijl het Mark Benninga ondanks aanvalsspel niet gelukte om Bernard van Lenthe om te kiepen. Benninga raakte de kwaliteit kwijt en werd vervolgens verrast door niet minder dan een dameoffer toen hij een pion dacht te winnen! Het navolgende eindspel was verloren. Tja. Jasper Hamhuis kreeg twee verbonden vrijpionnen in het eindspel tegen Han Rook en daarna was het niet moeilijk meer. Marc Makkinje en Jan Bosch hielden de boot in het midden. Zaterdag 15 februari weer het jaarlijkse Hardenberger hoogtepunt: het schaaktoernooi in Zaal Mulder, toegang voor iedereen die kan schaken.