Volle bak in de Pothof

Volle bak in de Pothof

Vrijdagavond was de eerste schaakavond in het nieuwe jaar en de Pothof was direct weer goed voor diverse interessante partijen. Jan v.d. Veen en Arie van Wageningen hielden elkaar in een ingewikkelde stelling in evenwicht terwijl Marten Zwaagstra een mooie overwinning op Arif Rachman behaalde. Marten veroverde de kwaliteit en kwam met een mooie aanval tegen Ariefs koningsstelling. Joan Reinders en Caroline Slingerland speelden remise, terwijl Richard Hendriks overtuigend materiaal won tegen Marc Makkinje. Arie Spuij en Mark Benninga speelden een zeer ingewikkelde partij, waarbij Benninga de mogelijkheid overzag om een gevaarlijke vrijpion te slaan. Hoewel Arie de kwaliteit had geofferd stond ondergetekende daardoor desondanks zeer  gevaarlijk. Benninga lette even niet op en Spuij won. Echter, ook bij beter opletten had Benninga de pion met de toren moeten slaan, waarna Spuij ook dan zou hebben gewonnen. Proficiat voor het jong talent! Edgar Spanjers won van Steven v.d. Mheen doordat Steven nog in pakjesmaandstemming was en een toren weggaf. Leo Klapwijk kreeg een overweldigende aanval tegen Han Rook en bewees daarmee dat hij het schaken nog bepaald niet verleerd is! Dinand Wilps blies op de overwinningstrompet terwijl er bij René de Groot geen muziek meer in de partij zat. Een mooi begin van het nieuwe jaar voor het Gramsberger talent. Jasper Hamhuis speelde met wit een soort stonewall (een pionnenfortificatie) tegen Rutger Hesselink, maar toen hij vervolgens een offer bracht brak Rutger door de vesting heen. Marlinde Waardenburg won de kwaliteit tegen Harry Heinen en daarna nog meer.

 

Tijdens de kerstvakantie werd weer het traditionele Kerstfestival toernooi in Groningen gespeeld. Voor het Hardenbergse deden aan het lange toernooi Marlinde en Feline Waardenburg mee alsmede Mark Benninga. Bij de vierkampen speelde Lisanne Waardenburg in groep D en kwam op 1 punt in 3 ronden. Voor compact speelden Joan Reinders, Peter Mijnheer en Steven v.d. Mheen. Ondergetekende speelde een redelijk toernooi met 4 uit 8 of 4 en half uit 9, met 1 bye, is echter iets in puntenaantal gezakt aangezien hij bij de Fiderating alleen tegen zwakkere spelers heeft gewonnen. ¨Het was weer een mooi leermoment¨, is Benninga´s commentaar. ¨Nu weet ik hoe te reageren op het Scandinavisch en op de Tarrasch (e4 e6 d4 d5 Paard d2).. Nu nog een goed systeem tegen het Engels en de Réti vinden.¨ Feline Waardenburg begon fantastisch met 3 uit 3, waaronder een overwinning op een 1920-speelster en een 1950-topper. Helaas leek daarna het kruit verschoten. Twee verliespartijen tegen boven-2000 spelers waren misschien te verwachten, maar helaas bleef het ook daarna bij een half extra puntje. Marlinde had het ook niet zo gemakkelijk en kwam eveneens op 3 en half uit 9. Bij de compactspelers deed Peter Mijnheer het fantastisch met 3 en half uit 4, verloor helaas (volgens Richard Hendriks totaal overbodig) de laatste ronde. Steven vd. Mheen ging aanvankelijk ook heel goed, verloor echter op zaterdag 29 december de 4e ronde  en eindigde op 3 en half uit 5. Geen slecht resultaat. Joan Reinders had het moeilijk. In de A-groep kwam hij uiteindelijk op anderhalf punt, wat natuurlijk teleurstellend was. De schaakredactie wenst al haar lezers een succesvol en gezegend 2019 toe.

Submenu

Laatste nieuws